Go with the flow…Flow Spółdzielnia

FLOW SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA została założona w czerwcu 2013 roku przez pięć pełnych pasji i chęci działania kobiet. Mimo, iż połączył nas zupełny przypadek, szybko okazało się, że jest to wymarzony sposób na realizację naszych marzeń i zainteresowań.
Można powiedzieć, że nazwa spółdzielni „przyszła” do nas sama i nie bez przyczyny. Słowo flow jest naszym hasłem przewodnim, to ono nas określa i powoduje, że czujemy się radośni i energiczni. To co robimy, płynie prosto z serca, dzięki czemu nasze usługi są wysokiej jakości. Poprzez nasze działania chcemy dawać ludziom radość, szczęście i zdrowie.

Autorem pojęcia flow jest amerykański psycholog Mihaly Csikszentmihalyi (ur. 29.09.1934 roku). Według niego doświadczamy przepływu (flow) gdy jesteśmy całkowicie skupieni na wykonywaniu jakiegoś zadania. Stan uskrzydlenia związany jest z pojęciem motywacji wewnętrznej, która wzbudza chęć podjęcia określonej czynności, dla samej radości z jej wykonywania. Człowiek nie koncentruje się na rezultacie, ewentualnych nagrodach lub karach, lecz całkowicie zatraca się w przyjemności, którą dostarcza mu dana aktywność. Stan przepływu pozwala zaspokoić wewnętrzne potrzeby umysłu, osiągnąć rozwój psychiczny, doświadczyć prawdziwego poczucia szczęścia i spełnienia.
Wiele okazji doświadczania pozytywnego uskrzydlenia może zapewnić ludziom praca, zwłaszcza taka, w której zadania i cele są jasno sformułowane, a człowiek ma szansę wykorzystać swe zdolności, by stawić czoła napotykanym trudnościom i sprostać wyzwaniom.

Zespół

Prezes:

Katarzyna Potoniec

 

Członkowie Spółdzielni:

Magdalena Juchnowicz

Monika Kamińska

Partycja Kisło

Dominika Kuś-Jóźwicka

 

STATUT FLOW SPÓŁDZIELNI SOCJALNEJ

 

Statut FLOW Spółdzielni Socjalnej(PDF)

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o spółdzielniach socjalnych zapraszamy na stronę dotyczącą ekonomii społecznej.